Sieć Obserwatorów Burz ostrzega przed ekstremalnym zagrożeniem burzowym

19 czerwca 2024 13:10. Zalana aleja de Gaullea. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zjawiska pogodowe mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia, nieść poważne i duże szkody materialne, szkody w drzewostanie czy przerwy w dostawach prądu – informuje Sieć Obserwatorów Burz w mediach społecznościowych. Ostrzeżenie dotyczy między innymi Wałbrzycha i okolic. Przypomnijmy, wcześniej ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami wydał także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak informuje Sieć Obserwatorów Burze, głównymi zagrożeniami będą opady gradu o średnicy lokalnie ponad siedmiu centymetrów. Niewykluczony jest grad o średnich nawet od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Mogą pojawić się także silne podmuchy wiatru, miejscami powyżej 110 kilometrów na godzinę, nawalne opady deszczu prowadzące do podtopień i powodzi błyskawicznych.

Bardzo prawdopodobne jest również wystąpienie jednej lub kilku trąb powietrznych. Niewykluczone, że jednej silnej – ostrzega Sieć Obserwatorów Burz.

REKLAMA

Sieć Obserwatorów Burz to organizacja pozarządowa zajmująca się badaniem, monitorowaniem i ostrzeganiem przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 czerwca 2024 13:10
`