Dodano: 20 listopada 2019 10:21

„Siatkówkę mają we krwi”. Siatkarze MKS Aqua Zdrój namawiają do oddawania krwi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


„Siatkówkę mamy we krwi – pod takim hasłem siatkarze II-ligowego MKS Aqua Zdrój Wałbrzych  namawiają do oddawania krwi. Już w najbliższą sobotę pod wałbrzyskim kompleksem stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym można będzie oddać krew. To już druga sportowej zbiórki.

Zorganizowana po raz pierwszy w ubiegłym roku akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Liczba chętnych była ogromna. Jak mówi Tomasz Durajczyk z wałbrzyskiego Aqua Zdrój, nie dla wszystkich starczyło czasu na pobranie.

– W tym roku jesteśmy przygotowani na zdecydowanie większą ilość osób chcących oddać krew – powiedział w rozmowie z Dziennikiem.

REKLAMA

Apel o zbiórkę krwi siatkarze kierują do wszystkich, przede wszystkim do młodych ludzi, do których, jak sami mówią, nie łatwo jest dziś dotrzeć z apelem społecznym:

– Nie bardzo wiemy jak dziś motywować młodych ludzi – mówi Radosław Nowak, środkowy bloku MKS Aqua Zdrój – może motywacją będzie dla nich to, że oddawanie krwi robi się po prostu modne, więc niech to robią choćby dla fejmu – powiedział z przekąsem nasz „środkowy”.

Akcja przez długi czas stała pod znakiem zapytania. Regionalne centrum boryka się z problemem braku lekarza, który bada krwiodawców przed oddaniem krwi. Tu chęć pomocy zadeklarował prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – na codzień kardiolog pracujący w szpitalu Sokołowskiego.

– Ja oddaję regularnie krew, więc zawsze w takiej akcji uczestniczę. – powiedział prezydent Szełemej – Jak się okazało, że może nie być lekarza, który zbada chętnych do oddania krwi  i będzie taki plan awaryjny, to ja zbadam tych ludzi. Zazwyczaj w sobotę mam dyżury – w tę nie mam, więc to nie ma znaczenia czy zbadam ich w szpitalu czy w krwiobusie pod Aqua Zdrojem. 

Każdy, kto zdecyduje się oddać w sobotę krew otrzyma pamiątkową koszulkę, bilet na mecz, karnet na basen i słodki upominek w  hotelowej restauracji.

Aqua Zdrój – siatkarska zbiórka krwi.  fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój – siatkarska zbiórka krwi.  fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także