Dodano: 9 marca 2019 18:20

Siatkówka. Ciężko z pancernymi z Żagania. Pierwszy mecz 3:2 [FOTO, WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Stare sportowe przysłowie mówi, że niewykorzystane szanse się mszczą. A pięć niewykorzystanych piłek meczowych to powód do potężnej zemsty losu. Los, nie wiadomo jednak dlaczego, okazał się łaskawy.

Nie bez kłopotów rozpoczęli wałbrzyscy siatkarze serię spotkań z Sobieskim Żagań. W pierwszym z wałbrzyskich dwumeczów rundy podstawowej play off nasi siatkarze wygrali z podopiecznymi trenera Mariusza Wiktorowicza w pięciu setach 3:2

Pierwszy set rozpoczęty dość nerwowo wygrali wałbrzyszanie. Prowadzenie przechodziło kilkakrotnie z rąk do rąk. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18 dla Aqua Zdroju. W drugim Sobieski na chwilę zasnął, siatkarze z Żagania ocknęli się dopiero przy wyniku 11:2, ale nie starczyło im sił, by dogonić rywali. Runda zakończyła się ostatecznie zdecydowaną wygraną Aqua Zdroju 25:14

Kiedy wydawało się, że wałbrzyszanie złapali swój stały rytm i łatwo przebrną przez ostatnią partię spotkania, Sobieski postawił zdecydowaną kontrę. Trzeci set to nie tylko walka punkt za punkt. Przy wyniku 14:14 goście wyszli na prowadzenie, które dociągnęli do stanu 17:20. Wałbrzyszanie doprowadzili do wyrównania i stanęli. Wojskowi punktowali raz za razem, i kiedy przy stanie 20:24 wydawało się, że set już jest przegrany, podopieczni trenera Bułkowskiego doprowadzili do remisu 24:24. Nie do końca wiemy, jak wojskowi obronili kolejnych pięć piłek meczowych. Faktem jest, że przy stanie 29:29 przejęli inicjatywę i szansy nie zmarnowali. Wygrali seta 28:30

W piątym secie MKS, jakby chcąc się zrehabilitować za 5 niewykorzystanych szans na wygranie spotkania szybko objął prowadzenie. Do zmiany stron prowadził 8:5.  Dalsza część nie przyniosła zmian – wałbrzyszanie nie oddali prowadzenia aż do końca seta, wygrywając go (15:8) i cały mecz (3:2).

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Sebastian Zieliński.  Na transmisję z kolejnego meczu zapraszamy już jutro o godzinie 17.00.

Mecz II rundy podstawowej Play off II ligi siatkówki MKS Aqua Zdrój vs WKS Sobieski Żagań. 9.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych