Siatkarskie Play-offy. Trudne zwycięstwo MKS Aqua Zdrój z z wojskowymi z Żagania

Tematy:

Dobrze rozpoczęli siatkarze wałbrzyskiego MKS Aqua Zdrój rozgrywany na własnym parkiecie drugi mecz drugiej rundy play off z WKS Sobieski Żagań. W wyrównanym, chociaż niezbyt porywającym secie gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero przy stanie 17:17 wałbrzyszanie odskoczyli na dwa punkty i prowadzenia nie oddali aż do końca pierwszej partii (22:25)

Druga partia spotkania to powtórka z wczorajszego meczu. Wałbrzyszanie objęli prowadzenie na początku seta, które systematycznie powiększali, żeby ostatecznie łatwo wygrać 25:14.

Trzeci set to była bitwa. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Pod koniec wojskowi byli cały czas o oczko przed MKS-em. Przy stanie 24:24 powtórzyła się sytuacja z wczorajszego meczu. Tym razem to wałbrzyszanie obronili 7 kolejnych piłek setowych. Siatkarski horror trwał aż do wyniku 30:30, kiedy Żagań objął prowadzenie i wykorzystując przewagę wygrał seta 30:32.

Czwarty set to znów twarda walka punkt za punkt, dopóki przy stanie 17:17 wałbrzyszanie nie zyskali 3 punktów przewagi. To wystarczyło, żeby dowieźć zwycięski wynik do końca seta, który zakończył się wynikiem 25: 21, a cały mecz 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Marcin Dereń. Runda rewanżowa za dwa tygodnie w Żaganiu.

Dodano: 10 marca 2019 16:40