Dodano: 3 grudnia 2018 00:01

Siatkówka. MKS Aqua Zdrój vs Ikar Legnica – mogło być różnie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Zajmujący pierwsze miejsce w lidze siatkarze wałbrzyskiego MKS Aqua Zdrój podjęli na własnym boisku ciągnącego się w ogonie tabeli legnickiego Ikara. O dziwo – drużyna, która w tym sezonie „utkała” jedynie 4 punkty sprawiła wałbrzyszanom sporo kłopotów – szczególnie w drugim secie.

W pierwszej partii wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie już po pierwszych kilku zagrywkach i nie oddali go aż do końca, wygrywając seta pewnie do 16. (25:16). W drugim secie oglądaliśmy pojedynek, który podopieczni Janusza Bułkowskiego z pewnością chcieliby bardzo szybko zapomnieć. Legniczanie nie tylko nie oddali liderowi pola, ale sporą część seta prowadzili, przewagą nawet 5 punktów. Wałbrzyszanom, którzy gonili Ikara od stanu 14:18 do remisu 25:25, dopiero za 3 razem udało się przechylić czarę zwycięstwa na swoją stronę. (31:29).

W trzecim secie MKS trochę się otrząsnął, ale gra wałbrzyszan nie należała do najpiękniejszych – a już z pewnością nie tak, jak oczekiwaliśmy od drużyny pretendującej do I ligi. (25:18)

Mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki MKS Aqua Zdrój – Ikar Legnica (3:0). Wałbrzych, 1.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych