Siatkówka. MKS Aqua Zdrój przegrał w Nowej Soli

14 października 2018 10:03. Mecz o mistrzostwao II ligi siatkówki mężczyzn MKS Aqua Zdrój vs Chrobry Głogów (3:1) fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

Nie udał się siatkarzom wałbrzyskiego MKS Aqua Zdroju wyjazd do Nowej Soli. Chociaż będący zdecydowanym faworytem wałbrzyski zespół pokonał już w tym roku MKST Astrę Nowa Sól – w sparingu rozegranym w Wałbrzychu, tym razem poszło o wiele, wiele gorzej.

Już pierwszy set pokazał, że na własnym boisku Astra nie „podłoży” się do pod wałbrzyskich siatkarzy. Pierwszego, dość wyrównanego seta wygrała 25:27. O drugim secie i siatkarze i trener Bułkowski woleliby chyba zapomnieć. Nie potrafiąc znaleźć sposobu na dobrze blokujących siatkarzy Astry, popełniając błędy w ataku i zagrywce oddali go łatwo do 14.

Po zmianie stron wałbrzyszanie obronili trzeciego seta i kiedy pod koniec 4 starcia wydawało się, że doprowadzą do tie break’a i powalczą o zwycięstwo, przy stanie 19:21 Astra zmobilizowała siły, przełamała stratę i seta 25:23 i ostatecznie cały mecz 3:1.