Siatkówka. MKS Aqua Zdrój bez problemu z Juve Głuchołazy. [TRANSMISJA]

Tematy:

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi mężczyzn zajmujący fotel lidera MKS Aqua Zdrój podjął na własnym parkiecie drużynę zajmującą do tej pory 8 miejsce w tabeli Grupy 4 Juve Wakmet Głuchołazy. W pierwszej rundzie spotkanie rozgrywane w Głuchołazach w trzech partiach wygrali podopieczni Janusza Bułkowskiego.

Pierwszy set rozpoczął się równą, wyrównaną walką obu drużyn. Gra toczyła się punkt za punkt, a determinację i skupienie siatkarzy potwierdzały spektakularne, długie akcje. Po przekroczeniu pierwszych 10 punktów nasi zawodnicy zaczęli powiększać przewagę, której nie oddali aż do końca spotkania.

Po zmianie stron MKS od razu objął 5 punktową przewagę. siatkarze z Głuchołaz próbowali gonić wynik, ale nie zdołali się skutecznie przebić przez naszą obronę. Wałbrzyszanie systematycznie powiększali przewagę, żeby bez problemu zakończyć seta wynikiem  25:12

Trzeci set niczym nie różnił się od dwóch pozostałych. Gospodarze nie okazali się gościnni, znów nie dali pograć, wyraźnie już zrezygnowanym, siatkarzom z Głuchołaz. Wygrali gładko seta 25:11 i cały mecz 3:0

Po 17 kolejkach i jednym spotkaniu do końca rundy zasadniczej wałbrzyska twierdza pozostaje wciąż niezdobyta. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Bartosz Grad. Za tydzień nasi siatkarze rozegrają ostatnie w rundzie zasadniczej, a trzecie z kolei na własnym parkiecie spotkanie z  Ziemią Milicką Milicz.

Dodano: 26 stycznia 2019 17:40