Dodano: 4 lipca 2023 09:50

Siatkarze podsumowali sezon

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Siatkarze wałbrzyskiego Chełmca podsumowali sezon. Drużyna seniorów skończyła rozgrywki na 6 miejscu w lidze, dużo lepiej szło młodym zawodnikom. Jak powiedział nam Fabian Kurzawiński, trener wałbrzyskich siatkarzy 6 miejsce to z jednej strony cel, jaki założono na początku sezonu, z drugiej pozostaje pewien niedosyt. gdyby nie dwie zupełnie przypadkowe porażki sezon zakończyłby się dużo dużo lepiej.

– W kilku meczach po prostu nie wytrzymaliśmy ciśnienia, i gdyby nie 2-3 takie naprawdę wpadki sportowe, to bylibyśmy w pierwszej czwórce. I myślę, że ten sezon mógłby być takim spełnieniem. Ostatecznie zajęliśmy szóste, bo tam brakowało nam trzech punktów do zajęcia czwartego miejsca.

Dużym sukcesem były w tym sezonie wyniki osiągnięte przez juniorów Chełmca. Drużyna młodzieżowa zdobyła w dolnośląskich rozgrywkach aż 4 medale. O wałbrzyskich zawodników upominają się pierwszoligowe i ekstraligowe kluby:

Mówimy tu naprawdę o takich największych – Gdańsk, Jastrzębie, Kędzierzyn-Koźle, Kraków. które chcą nam zabrać tych najzdolniejszych juniorów. Z punktu widzenia rozwoju młodych zawodników jest to dobry krok, ponieważ jeśli się uczyć to od najlepszych. My jeszcze nie mamy takiej mocnej pozycji na arenie międzynarodowej, żeby mierzyć się z tymi najlepszymi. Dopiero do tego grona aspirujemy. ale to cieszy, że ci chłopcy są zauważani, że mogą się rozwijać, że mogą po prostu później w CV napisać, że uczyli się w Wałbrzychu, w wałbrzyskim Chełmcu.

REKLAMA

Wałbrzyski Chełmiec jest jednym z najprężniej działających ośrodków siatkarskich na Dolnym Śląsku. Ze 120 młodych ludzi, którzy rozpoczynali treningi jesienią ubiegłego roku, sezon zakończyło ponad 160 młodych siatkarzy.

Fot. Chełmiec Wałbrzych

Fot. Chełmiec Wałbrzych

Fot. Chełmiec Wałbrzych

Fot. Chełmiec Wałbrzych

Fot. Chełmiec Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także