Siatkarskie play-off bez publiczności. Dwa mecze przy pustych trybunach zagra MKS Aqua-Zdrój. Winny koronawirus

6 marca 2020 10:46. Mecz II rundy podstawowej Play off II ligi siatkówki MKS Aqua Zdrój vs WKS Sobieski Żagań. 9.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dwa najbliższe spotkania MKSu Aqua-Zdrój Wałbrzych i WKSu Sobieski Arena Żagan rozegrane zostaną bez publiczności – taką decyzję podjął wojewoda lubuski. Zaplanowane na sobotę i niedzielę w Żaganiu mecze rozgrywane są w ramach fazy play-off drugiej ligi siatkówki.

W miniony weekend to Wałbrzyszanie gościli ekipę z Żagania. Pierwsze spotkanie wygrali koszykarze Aqua-Zdróju, drugie goście z Sobieskiego. Przypomnijmy, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Dwa kolejne mecze rozegrane zostaną na wyjeździe. Jednak bez udziału publiczności. O decyzji godzinę temu poinformował żagański klub.

REKLAMA

To bez wątpienia przykra informacja dla kibiców z Wałbrzycha, którzy wybierali się na spotkanie, ale trzeba pamiętać o tym, że na hali nie będzie także kibiców naszych przeciwników, a tych mogło w weekend pojawić się naprawdę wielu.

Przypomnijmy, to właśnie na terenie województwa lubuskiego zdiagnozowano pierwszy w Polsce potwierdzony przypadek koronawirusa. Chory mężczyzna przebywa pod opieką lekarzy w Zielonej Górze. Jego stan jest dobry.

Na terenie województwa dolnośląskiego nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań. 87 osób jest objętych kwarantanną lub izolacją. 260 nadzorem epidemiologicznym, a 8 hospitalizowano ze względu na podejrzenie zachorowania.

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 marca 2020 10:46
`