Dodano: 25 stycznia 2025 07:00
Seria zatrzymań poszukiwanych przez wałbrzyską policję
Tematy: agnieszka głowacka-kijek policja
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wałbrzyska policja zintensyfikowała działania, które zaowocowały zatrzymaniem pięciu poszukiwanych osób..
Pierwszy zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Głuszycy, który ukrywał się w jednym z mieszkań na ul. Łukasiewicza. Mężczyzna był poszukiwany za znęcanie się nad rodziną i został skazany na 60 dni więzienia. Już tego samego dnia trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
Kolejnym zatrzymanym jest 34-latek z Wałbrzycha, który początkowo wpadł w ręce policji za drobną kradzież w sklepie. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 6 miesięcy więzienia za jazdę pojazdem mimo orzeczonego zakazu. On również został osadzony w areszcie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Trzecia interwencja dotyczyła 23-latka, który został wylegitymowany na ul. Głowackiego w Wałbrzychu. Był poszukiwany w ramach toczącego się postępowania karnego. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony.
41-letni mężczyzna, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zamościu za oszustwa, sam zgłosił się na komisariat, by odbyć karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Tymczasem na ul. Chopina zatrzymano 40-latka, który miał spędzić 103 dni w więzieniu za podobne przestępstwa. Obaj trafili do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
Policja przypomina, że procedury poszukiwania osób przez sądy i prokuratury są skomplikowane i wieloetapowe, a unikanie odpowiedzialności może je jedynie odroczyć w czasie
Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Zdjęcie ilustracyjne. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Zdjęcie ilustracyjne. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Świdnica. Książę Bolko II wrócił do miasta
- Świdnica. Miasto dofinansuje kastrację i sterylizację psów i kotów
- Jedlina-Zdrój. Będzie budowane rondo. Będą duże utrudnienia dla kierowców
- Blisko 2 mln zł na nowe centrum Głuszycy. Rusza dokumentacja przetargowa
- Szczawno-Zdrój. Zamknięte ważne skrzyżowanie. Są objazdy
- Uwaga kierowcy utrudnienia na A4 w kierunku Katowic
Najczęściej czytane
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami
Zmowa przetargowa na inwestycje komunalne? Tymi miastami poza Wałbrzychem interesują się śledczy
Podzamcze. O krok od tragedii
Tak głosował Wałbrzych. Mamy wyniki ze wszystkich komisji
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł