Sensacyjne zmiany w karcie walk gali FEN 12 Feel The Force!

17 maja 2016 14:25. Zdjęcia: Paweł Najmowicz / FEN Federation

Tematy: 


Na ostatniej prostej przed piątkową galą FEN 12 Feel The Force we Wrocławiu doszło do kilku poważnych zmian w karcie walk. Z powodów zdrowotnych nie wystąpią Paweł Biszczak i Dawid Drobina, a Wojciech Wierzbicki stanie przed szansą zdobycia pasa federacji FEN w formule K-1. Wielkie show MMA i K-1 już w piątek w Hali Stulecia!

Końcówka przygotowań do FEN 12 Feel The Force obfituje w niespodziewane zwroty akcji. Przed weekendem poważna infekcja wirusowa zmusiła do wycofania się z udziału w gali zawodnika MMA Orzeł Namysłów Dawida Drobinę, który w walce otwarcia miał spotkać się z Pawłem Kiełkiem z klubu Berkut Arrachion Olsztyn. Federacja FEN ostatecznie zdecydowała się nie szukać zastępstwa za chorego zawodnika i zaproponowała Kiełkowi walkę na kolejnej, sierpniowej gali FEN 13 Summer Edition nad morzem.

Z kolei w niedzielę fatalne wiadomości dotarły do włodarzy Fight Exclusive Night z Legnicy. „Wieczorem dostaliśmy informację, że Paweł Biszczak po treningu poczuł zawroty głowy i zasłabł. Natychmiast wezwano pogotowie i przetransportowano kickboksera do szpitala. Paweł jest pod doskonałą opieką lekarzy szpitala w Legnicy, przeprowadzane są badania, jednak na razie nie udało się zdiagnozować przyczyny jego problemów ze zdrowiem. Jedno jest pewne – do piątkowej walki o pas Paweł nie wyjdzie” – wyjaśniał w poniedziałek w magazynie „Puncher” prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Do samej walki jednak dojdzie – ze znakomitym belgijskim kickbokserem Zakarią Baitarem w klatkoringu FEN spotka się Wojciech Wierzbicki, dwukrotny zawodowy mistrz WAKO-Pro w kickboxingu i zawodowy mistrz Polski w K-1. 27-letni wojownik ze zgorzeleckiego klubu CSW Kick-Fighter pierwotnie miał walczyć na gali FEN 12 z innym rywalem, Kamilem Jenelem z Paco Team Katowice, więc jest doskonale przygotowany do występu w piątek w Hali Stulecia. Stawką tego pojedynku będzie jednak tymczasowy pas wagi średniej w formule K-1 – dopiero jego zwycięzca będzie walczył o tytuł mistrzowski z Pawłem Biszczakiem, kiedy ten wróci do pełni formy.

REKLAMA

W zastępstwie za Wojciecha Wierzbickiego do walki z Kamilem Jenelem stanie Oskar Staszczak z klubu Raczadam Fight Team Kraków, wicemistrz świata muay thai IFMA i brązowy medalista mistrzostw Europy. „To nasz as z rękawa. Oskar to jeden z największych talentów w polskich sportach walk, prawdopodobnie już wkrótce znajdzie się on w największej światowej organizacji kickboxingu – chińskiej Kunlun Fight, którą można nazwać  kickbokserskim UFC” – mówi prezes Jóźwiak. 

Federacja FEN zdradziła również nazwiska uczestników ostatniego starcia w karcie walk gali FEN 12 Feel The Force – wystąpią w nim dwie utytułowane kickbokserki: Iwona Nieroda, trzykrotna mistrzyni świata WAKO i dwukrotna mistrzyni świata WAKO-Pro, oraz Gabriella Mezei, wielokrotna mistrzyni Rumunii we wszystkich kategoriach wagowych, która z powodzeniem walczy również na zawodowych ringach bokserskich.

Ostatecznie podczas piątkowej gali FEN 12 Feel The Force publiczność w Hali Stulecia zobaczy 11 walk, w tym trzy pojedynki o pasy mistrzowskie (Michał Michalski vs Davy Gallon z Francji, Wojciech Wierzbicki vs Zakaria Baitar z Belgii, Marcin Zontek vs Przemysław Mysiała) oraz debiut w federacji FEN byłego zawodnika UFC Pawła Pawlaka, który zmierzy się z Brazylijczykiem Igorem Fernandesem. Ponadto w klatkoringu Fight Exclusive Night wystąpią tego wieczora tacy świetni fighterzy MMA, jak Michał Oleksiejczuk, Wojciech Janusz, Adam Golonkiewicz, Mateusz Głąb, Jakub Boczek i Mateusz Strzelczyk, oraz znakomici, utytułowani kickbokserzy Bartosz Muszyński i Piotr Rogosz, którzy walczyć będą w formule K-1.

„Karta walk gali FEN 12 Feel The Force będzie bardzo mocna, niektórzy twierdzą nawet, że najmocniejsza w historii naszej federacji – mówi Paweł Jóźwiak, prezes FEN. – Gwarantujemy, że 20 maja w Hali Stulecia kibice będą świadkami fantastycznego, emocjonującego sportowego widowiska, które rozpali publiczność do białości”.

KARTA WALK GALI FEN 12 FEEL THE FORCE:

Walki o pas FEN

Davy Gallon (Francja) vs Michał Michalski (MMA, kat. -77 kg)
Przemysław Mysiała vs Marcin Zontek (MMA, -93 kg)
Zakaria Baitar (Belgia) vs Wojciech Wierzbicki (K-1, -77 kg)

Karta główna

Igor Fernandes (Brazylia) vs Paweł Pawlak (MMA, -77 kg)
Piotr Rogosz vs Bartosz Muszyński (K-1, -81 kg)
Elio Caiaffa (Włochy) vs Adam Golonkiewicz (MMA, -70 kg)
Wojciech Janusz vs Michał Oleksiejczuk (MMA, -93 kg)
Oskar Staszczak vs Kamil Jenel (K-1, -77 kg)

Karta wstępna

Michał Miłek vs Mateusz Głąb (MMA, -70 kg)
Gabriella Mezei (Rumunia) vs Iwona Nieroda (K-1, -55kg)
Mateusz Strzelczyk vs Jakub Boczek (MMA, – 77 kg)

Gala FEN 12 Feel The Force w Hali Stulecia rozpocznie się 20 maja o godz. 18. Bilety można kupować online w serwisach Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj), a stacjonarnie w trzech punktach we Wrocławiu: restauracji Setka Bar (ul. Leszczyńskiego 4), sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego (ul. Swobodna 37) oraz klubie Cherry Club (ul. Kuźnicza 10). W dniu imprezy czynne będą również kasy Hali Stulecia. Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229. Transmisję na żywo z gali przeprowadzi stacja Polsat Sport – początek o godz. 20.

Patronami medialnymi gali FEN 12 Feel The Force są Wirtualna Polska, Radio Eska, SportoweFakty.pl, Gazeta Wrocławska, NaszeMiasto.pl, DlaStudenta.pl, Nowa Trybuna Opolska, Słowo Sportowe, TuWroclaw.com, Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy, Doba.pl. Partnerami telewizyjnymi są Polsat, Polsat Sport oraz Ipla.tv

Zdjęcia: Paweł Najmowicz / FEN Federation

Zdjęcia: Paweł Najmowicz / FEN Federation

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 maja 2016 14:25
`