Seniorzy uważajcie na oszustów! O rozwagę apeluje Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha

17 marca 2023 07:24. Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wałbrzyscy urzędnicy ostrzegają seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Zapowiadają duża kampanię, mającą uwrażliwić starsze osoby na coraz częstsze i bardziej wyrafinowane sposoby i przypadki oszustw.

Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni od wałbrzyskich seniorów oszuści wyłudzili ponad 120 tysięcy złotych. Problem widzą policjanci i urzędnicy. Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha zapowiada przeprowadzenie dużej kampanii informacyjnej, mającej uwrażliwić starsze osoby na wszelkie próby oszustwa.

– Na wszystkich naszych mediach społecznościowych, na stronach internetowych wszystkich instytucji związanych z urzędem miejskim pojawią się odpowiednie ostrzeżenia oraz informacje, jak postępować w takiej sytuacji – mówi Sylwia Bielawska, zastępca prezydenta miasta Wałbrzycha

REKLAMA

Taka kampania to nie nowość. Prowadzone wspólnie z policją w ubiegłym roku działania pozwoliły seniorom uniknąć kilku poważnych uszczerbków na gotówce.  Pomogły między innymi zajęcia prowadzone w uniwersytetach trzeciego wieku.

I tam się oni się spotykali właśnie z policjantem, który opowiadał o tych niebezpieczeństwach. Potem kilka takich sytuacji, że pani wiedziała już, jak się zachować bezpośrednio, wiedziała, jak poprowadzić rozmowę. Zdarzyło się, że sprawcy byli zatrzymani na gorącym uczynku.

Z seniorami rozmawiają także wałbrzyscy policjanci. Pogadanki na temat oszustw prowadzą w klubach seniora, a co miesiąc spotykają się ze starszymi osobami on-line. Te wirtualne porady cieszą się coraz większą popularnością.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2023 07:24
`