Seniorka z powiatu wałbrzyskiego ofiarą oszustów. Straciła 45 tysięcy złotych

24 lipca 2020 14:36. fot. pixabay.com / ilustracyjne

Tematy: 


Halo, dzień dobry, tu adwokat, Pani szwagier spowodował poważny wypadek drogowy i potrzebne są teraz pilnie pieniądze, by nie trafił do więzienia – taką historię mogła usłyszeć w telefonie oszukana mieszkanka regionu. Pod adwokata podszywała się 24-latka z Wrocławia. Policja odzyskała część pieniędzy.

Telefon jednej z mieszkanek powiatu wałbrzyskiego zadzwonił 10 lipca. Rozmówca apelowała o przekazanie pieniędzy, które są potrzebne by szwagier kobiety, który rzekomo miał być sprawcą poważnego wypadku nie trafił do aresztu. Pokrzywdzona uwierzyła w całą historię i w umówionym miejscu przekazała oszustom 45 tysięcy złotych. Kobieta jednak zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zawiadomiła policję.

W sprawie zatrzymano 24-latkę z Wrocławia. Kobieta usłyszała już zarzut oszustwa. Grozi jej kara do ośmiu lat więzienia. Policja zapewnia jednak, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Policji z 45 tysięcy złotych udało się odzyskać 25 tysięcy.

REKLAMA

Policja przypomina!

Przestępcy nie mają skrupułów, nie zastanawiają się nad tym, jaką tragedię sprowadzają na osobę, od której wyłudzają oszczędności życia, gromadzone latami, przy wielu wyrzeczeniach. Opisywany proceder różni się od pospolitej przestępczości tym, iż sami mamy 100 – procentowy wpływ na to, czy staniemy się ofiarą wyłudzenia. Zwróćmy uwagę na wciąż pojawiający się stały element wszystkich przestępczych zabiegów w takich sytuacjach – słowa, z których wynika, że PILNIE TRZEBA PRZEKAZAĆ PIENIĄDZE osobie która się po nie pojawi, albo pozostawić je w wyznaczonym miejscu. To właśnie w takiej chwili, gdy to słyszymy powinna się nam zapalić przysłowiowa „czerwona lampka”. Żaden adwokat, policjant, prokurator bądź przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji nie będzie sugerował bądź żądał wykonania podobnego działania, pod jakimkolwiek pozorem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lipca 2020 14:36
`