Seniorka straciła 40 tysięcy złotych, zainwestowała w akcje stacji paliw

30 listopada 2023 11:08. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Uwaga na oszustów, są coraz sprytniejsi. Nie dajmy się nabrać na szybki zarobek w internecie. Ponad 40 tysięcy złotych straciła seniorka, oszukana przez przestępców. Kobieta skorzystała z reklamy w mediach społecznościowych zachęcającej do inwestycji w akcje stacji paliw.

Jak informuje dolnośląska policja, oszustwa internetowe są na porządku dziennym.

Do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosiła się seniorka, która postanowiła skorzystać z reklamy widniejącej w social mediach i zainwestowała w akcję stacji paliw. Skontaktowała się telefonicznie z rzekomym maklerem, który zachęcił ją do inwestycji i przelania pieniędzy na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych na wskazane konto. Była przekonywana, że zainwestowana kwota zostanie jej zwrócona, a dodatkowo zarobi kolejne środki. Niestety wszystko potoczyło się zupełnie inaczej, a kontakt z maklerem się urwał– informuje dolnośląska policja.

REKLAMA

Trzeba pamiętać, że każda możliwość szybkiego zarobku w internecie może wiązać się z ryzykiem oszustwa. Przestępcy są bardzo sprytni i często wymuszają na ofierze podjęcie szybkich decyzji.

Zanim dasz się złapać, zastanów się czy rzeczywiście zdarzają się takie „cudowne okazje” do zarobienia gotówki– informuje policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 listopada 2023 11:08
`