Dodano: 6 czerwca 2024 09:11

„Sen nocy letniej” – muzyka ze świata elfów zabrzmi w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


W piątkowy wieczór Filharmonia Sudecka im. J. Wiłkomirskiego w Wałbrzychu proponuje posłuchać „Snu nocy letniej” suity orkiestrowej Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, w zestawieniu z Koncertem skrzypcowym A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza. Będzie to program dający przedsmak wakacji – przyjemny w odbiorze, radosny, zdominowany przez młodzieńczą energię. Koncert zatytułowany „Oberon, Tytania, Puk i inne Elfy” odbędzie się w wałbrzyskiej filharmonii 7 czerwca o godzinie 19:00.

Podczas tego wieczoru spodziewać się można ekspresji młodości, gdyż na estradzie, w roli solistki, wystąpi piętnastoletnia Zoja Syguda. Wykonanie koncertu w Filharmonii Sudeckiej jest nagrodą, jaką zdobyła w Konkursie Skrzypcowym im. Wandy Wiłkomirskiej. To jedno z wielu wyróżnień, jakimi poszczycić się może ta młoda, utalentowana skrzypaczka, ma ich na swoim koncie już kilkadziesiąt. Wśród tych ostatnich, zdobytych w 2023 r. wymienić można: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Indywidualności Artystycznych ATMA w Zakopanem, I nagrodę na XX Międzynarodowym Konkursie im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Tadeusza Wrońskiego w Puławach.

W Wałbrzychu Zoja Syguda wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Jerzego Koska. Wykona jedną z najefektowniejszych i najtrudniejszych partii skrzypcowych, za jaką uważa się tę z Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza. Utwór ten należy do arcydzieł polskiej muzyki romantycznej i wciąż zachwyca słuchaczy na całym świecie, dzięki barwnym frazowaniom, niezwykłym harmoniom i ekspresyjnym liniom melodycznym. W drugiej części wieczoru wałbrzyska publiczność przeniesie się w niezwykłą rzeczywistość z pogranicza jawy i snu, świata ludzi i elfów, którą spowija magia miłości i która zachwyca pięknem natury. Tak zilustrował ją Felix Mendelssohn-Bartholdy muzyką inspirowaną „Snem nocy letniej” Williama Szekspira.

REKLAMA

07.06.2024, piątek, godz. 19:00

Wałbrzych, Filharmonia Sudecka

Koncert symfoniczny – Oberon, Tytania, Puk i inne Elfy

Program:

Mieczysław Karłowicz Koncert skrzypcowy A-dur op. 8

Felix Mendelssohn-Bartholdy „Sen nocy” letniej suita orkiestrowa

Wykonawcy:

Jerzy Kosek – dyrygent

Zoja Syguda – skrzypce (laureatka Konkursu Skrzypcowego im. Wandy Wiłkomirskiej – nagroda Filharmonii Sudeckiej)

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Bilety na koncert w cenie: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmoniasudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: https://bilety.filharmoniasudecka.pl/

Więcej informacji: https://filharmoniasudecka.pl/

fot. użyczone Filharmonia Sudecka

fot. użyczone Filharmonia Sudecka

fot. plakat

fot. plakat

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także