W ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury ESK 2016 „Ściany Pokoju” realizowanego w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyły się warsztaty. Pod okiem artysty z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Piotra Saula uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu przygotowali markerami graffiti szkice postaci, których życie stanowiło świadectwo poszanowania godności człowieka, postawy miłości i dążenia do pokoju postaci związane z dialogiem międzykulturowym, prawdziwi bohaterowie pokoju. Wybraliśmy dwóch bohaterów związanych z Wrocławiem i dwóch spoza. Wśród nich są:
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rezultatem warsztatu są powyższe cztery oraz dodatkowych dwanaście Ścian Pokoju, które powstały w ramach projektu.
22 czerwca odbędzie się wernisaż powstałej podczas warsztatów wystawy „Ściany Pokoju”. Udział wezmą w niej wszyscy twórcy, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, a także naukowcy. Wydarzeniem towarzyszącym będzie seminarium naukowe dotyczące wielokulturowości organizowane przez Uniwersytet Wrocławski z partnerami międzynarodowymi (m.in. z Uniwersytetem Alberty z Kanady), naukowcy, po obejrzeniu wystawy zajmą się konceptualizacją tego, jak edukować do pokoju przez sztukę, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o tych problemach wychodząc poza sztywne ramy, obchody ESK 2016 są do tego idealną okazją.
Projekt Ściany Pokoju jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowe