Dodano: 15 listopada 2021 11:50

Ścianka wspinaczkowa w Starej Kopalni. Czy to koniec marzeń?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nowoczesna ścianka wspinaczkowa Starej Kopalni, w formule przyjętej w 2016 roku nie powstanie. To koniec marzeń autorów projektu, który wygrał budżet obywatelski w 2016 roku. Potwierdził to podczas internetowego czatu z mieszkańcami prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Ścianka wspinaczkowa w starej Kopalni to jeden z najpopularniejszych projektów w historii wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Oddano na nią aż 44 tysiące głosów. Miała powstać w niezagospodarowanym budynku w Starej Kopalni.

Mieli tam znaleźć dla siebie miejsce i ci, którzy potrafią się wspinać – miała też być dla amatorów ale i dla służb, takich jest straż pożarna,.  Planujemy także miejsce dla najmłodszych, którzy stawiają pierwsze kroki na ścianie. – tak ideę budowy ścianki uzasadniał w 2015 roku Grzegorz Górski z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, jeden z pomysłodawców budowy ścianki.

Koszt budowy szacowano na około 1 milion złotych. Budowę odkładano z roku na rok, a cena rosła. Dziś koszt samej adaptacji wnętrza budynku na potrzeby takiego projektu szacuje się na około 5 do 6 milionów złotych. To kwota nie tyle przekraczająca możliwości gminy, co odsunięta została na sam koniec hierarchii wydatków w mieście.

REKLAMA

– Rozpoczął się proces rewitalizacji stadionu. Mamy do zrealizowania projekt basenu zewnętrznego, musimy budować mieszkania dla tych wałbrzyszan, którzy nie mają dostępu do toalety, cieĻlej wody w mieszkaniu. Takie wydatkowanie 5 czy 6 milionów złotych nie jest łatwą decyzją – powiedział podczas internetowego spotkania z mieszkańcami prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Czy to koniec marzeń o ściance wspinaczkowej w Starej Kopalni? W formule przyjętej w projekcie Budżetu Partycypacyjnego z pewnością tak. Prezydent nie wyklucza możliwości budowy takiej ścianki, jednak jedynie w formule prywatnej inwestycji w wydzierżawionym na te potrzeby budynku Starej Kopalni.

Projekt ścianki wspinaczkowej w Starej Kopalni

Projekt ścianki wspinaczkowej w Starej Kopalni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także