Saperzy na wiadukcie kolejowym w Świerkach. Zamknięta droga Wałbrzych – Kłodzko. Wstrzymany ruch pociągów

22 marca 2019 09:17. Podczas prac remontowych na wiadukcie kolejowym w Ludwikowicach Kłodzkich odnaleziono kilkadziesiąt kostek prawdopodobnie trotylu. 21.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Saperzy z Brzegu zabezpieczają wczorajsze znalezisko na torach kolejowych przy wiadukcie w Świerkach. To prawdopodobnie trotyl z czasów drugiej wojny światowej. Przypomnijmy, materiał znaleziono w czasie remontu. Na czas akcji wstrzymany został ruch kolejowy i samochodowy na trasie Wałbrzych – Kłodzko.

Droga zablokowana została w okolicach miejscowości Świerki, gdzie znajduje się wiadukt kolejowy. Policjanci kierują na objazdy. Samochody osobowe jadące z Nowej Rudy do Świerków muszą jechać przez Krajanów. Ciężarówki trasę z Wałbrzycha do Kłodzka powinny pokonywać przez Bielawę. Droga będzie zamknięta co najmniej do 11.30. W zależności od przebiegu akcji, czas zamknięcia trasy może być wydłużony.

Na czas akcji wstrzymany został także ruch kolejowy na odcinku z Ludwikowic Kłodzkich do Wałbrzycha Głównego. Koleje Dolnośląskie uruchomiły komunikację zastępczą. Pociągi na linii D15 mogą być opóźnione.

REKLAMA

Przypomnijmy, podejrzane materiały znaleziono wczoraj w czasie prac remontowych. Kostki, prawdopodobnie trotylu, znajdowały się między torami. Początkowo znalezisko zabezpieczała policja, później terenu pilnowała Straż Ochrony Kolei. Na miejsce wezwano saperów.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 marca 2019 09:17
`