nasz news Saperzy na wiadukcie kolejowym w Świerkach. Zamknięta droga Wałbrzych – Kłodzko. Wstrzymany ruch pociągów

22 marca 2019 09:17. Podczas prac remontowych na wiadukcie kolejowym w Ludwikowicach Kłodzkich odnaleziono kilkadziesiąt kostek prawdopodobnie trotylu. 21.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Saperzy z Brzegu zabezpieczają wczorajsze znalezisko na torach kolejowych przy wiadukcie w Świerkach. To prawdopodobnie trotyl z czasów drugiej wojny światowej. Przypomnijmy, materiał znaleziono w czasie remontu. Na czas akcji wstrzymany został ruch kolejowy i samochodowy na trasie Wałbrzych – Kłodzko.

Droga zablokowana została w okolicach miejscowości Świerki, gdzie znajduje się wiadukt kolejowy. Policjanci kierują na objazdy. Samochody osobowe jadące z Nowej Rudy do Świerków muszą jechać przez Krajanów. Ciężarówki trasę z Wałbrzycha do Kłodzka powinny pokonywać przez Bielawę. Droga będzie zamknięta co najmniej do 11.30. W zależności od przebiegu akcji, czas zamknięcia trasy może być wydłużony.

Na czas akcji wstrzymany został także ruch kolejowy na odcinku z Ludwikowic Kłodzkich do Wałbrzycha Głównego. Koleje Dolnośląskie uruchomiły komunikację zastępczą. Pociągi na linii D15 mogą być opóźnione.

Przypomnijmy, podejrzane materiały znaleziono wczoraj w czasie prac remontowych. Kostki, prawdopodobnie trotylu, znajdowały się między torami. Początkowo znalezisko zabezpieczała policja, później terenu pilnowała Straż Ochrony Kolei. Na miejsce wezwano saperów.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 22 marca 2019 09:17
`