Samorządowcy z „Tak! Dla Polski” z własną listą do paramentu? To raczej spekulacje, komentuje Roman Szełemej

27 grudnia 2022 10:37.

O tym, że samorządowcy skupieni w ruchu „Tak! Dla Polski” zaczynają myśleć o własnej liście w wyborach parlamentarnych informował przed świętami serwis RMF24.pl. Jak ma wynikać z ustaleń dziennikarzy RMF FM prezydenci Sopotu, Wrocławia czy Poznania mieli wysyłać w tej sprawie sygnały do liderów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Jeżeli pojawiają się takie sygnały, one mają charakter spekulacyjny – komentuje w rozmowie z nami prezydent Wałbrzycha, także członek ruchu „Tak! Dla Polski”.

Zdaniem dziennikarzy serwisu RMF24.pl rozważany scenariusz utworzenia własnej listy może wywołać trzęsienie ziemi w opozycji, a pomysł pojawił się, bo, jak informują ich źródła stare partie są zbyt mocno pogrążone w sporach.

Prezydent Wałbrzycha, który jest w radzie politycznej ruchu, zapewnia, że ten jest za jedną, wspólną listą. Takie rozwiązanie w ocenie samorządowca jest ważne, bo obecna koalicja rządząca zrobi wszystko, by utrzymać władzę.

Aktualna pozostaje koncepcja udziału naszego, samorządowców skupionych w ruchu „Tak! Dla Polski”, jako spoiwa wspólnej listy, a nie listy osobnej. Jeśli się pojawiają takie sygnały, one mają raczej charakter spekulacyjny – przekonuje prezydent Wałbrzycha.

Roman Szełemej zapewnia, że dziś o kandydowaniu do parlamentu nie myśli. W rozmowie z naszym reporterem przyznaje jednak, że oprócz spotkań, do których doszło z liderami Koalicji Obywatelskiej wiosną tego roku nie było jeszcze dalszych rozmów dotyczących budowania wspólnych list.

Dodano: 27 grudnia 2022 10:37
  • wal pisze:

    Przecież wszystkim kumatym wiadomo,że Szełe już staje na głowie aby dostać się do Brukseli a w najgorszym razie do POLSKIEGO PARLAMENTU.Żabcię wykreuje na Prezydenta W-cha i tym samym zapewni sobie faktyczną władzę absolutną w tym mieście

  • Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    `