Samochodem na Trójgarb? Ognisko na szczycie? Tak nie wolno – przypominają leśnicy

27 października 2019 12:20. Trójgarb fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W ostatnich dniach informowaliśmy o kolejnym kierowcy, który wjechał na szczyt Trójgarbu samochodem. Regularnie informujecie nas także o niedogaszonych ogniskach pozostawionych na szczycie.

Sygnały dotyczące samochodów, które wjeżdżają na szczy Trójgarbu coraz częściej docierają także do leśników. Kilkunastu właścicieli aut zostało już ukaranych mandatami, między innymi na podstawie zdjęć przesłanych do nadleśnictwa przez turystów. Kierowcy wjeżdżają do lasu i na szczyt, choć wielu z nich przyznaje, że wiedziało o zakazie. Przypomnijmy, kara za wjazd do lasu może sięgnąć nawet 500 złotych.

Leśnicy przypominają także, że na szczycie Trójgarbu nie można palić ognisk!

REKLAMA

To jest nasz główny problem jeżeli chodzi o szczyt Trójgarbu czy Borowej. Rozpalanie ognisk w tych miejscach nie jest dozwolone – przypomina Mateusz Majchrzyk z Nadleśnictwa Wałbrzych.

Zakaz wynika chociażby z faktu, że w razie pożaru dojazd straży pożarnej na szczyt Borowej czy Trójgarbu byłby bardzo trudny. Kolejny problem to śmieci pozostawiane na szczytach. Najczęściej są to puste, plastikowe butelki po napojach, ketchupie czy kiełbasie.

My ze swojej strony także apelujemy to to, by nie zostawiać śmieci w górach. Skoro mieliśmy siłę je wnieść na szczyt, to powinniśmy sobie poradzić także z ich zniesieniem.

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 października 2019 12:20
`