Dodano: 1 sierpnia 2023 13:10

Samochód wypadł z drogi na wjeździe do Głuszycy. Kierowca ukarany mandatem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do groźnie wyglądającej kolizji doszło przed południem na wjeździe do Głuszycy Górnej. Kierowca osobówki, jak informuje policja, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wypadł z jezdni.

Samochód jechał od strony Bartnicy w kierunku Głuszycy. 45-letni kierowca stracił w pewnym momencie panowanie nad samochodem. Auto wypadło z drogi. Ostatecznie samochód zatrzymał się na pobliskiej łące, kilka metrów od drogi.

Mieszkańcowi Nowej Rudy nic poważnego się nie stało. Policja zatrzymała dowód rejestracyjny auta. Kierowca był trzeźwy, ostatecznie został ukarany mandatem za wykroczenie.

REKLAMA

– W związku z tym zdarzeniem przypominamy o kolejnych przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także przy podanym powyżej przykładzie wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem – apeluje przy tej okazji policja.

Samochód wypadł z drogi na wjeździe do Głuszycy fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Samochód wypadł z drogi na wjeździe do Głuszycy fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także