Samochód uderzył w seniorkę na hulajnodze. Kobieta trafiła do szpitala

6 września 2021 11:52. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Około 70-letnia kobieta wjechała elektryczną hulajnogą wprost pod koła wjeżdżającego na skrzyżowanie samochodu. Kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło dziś około godziny 10.00 na ulicy Fortecznej. Jadąca elektryczną hulajnogą z siedziskiem kobieta z niewyjaśnionych przyczyn wjechała wprost pod koła wjeżdżającego na skrzyżowanie samochodu. Uderzenie nie było silne, wystarczyło jednak, żeby wywrócić seniorkę. Przebadana na miejscu przez ratowników medycznych została zabrana do szpitala z obrażeniami głowy. Technicy policyjni ustalali na miejscu okoliczności zdarzenia i sprawcę ponoszącego za nie winę.

Policja przypomina, że od 1 czerwca przepisy regulują jazdę hulajnogami elektrycznymi, traktując je jak każdy inny pojazd. Podkreślają, że nie wszędzie i nie z każdą prędkością można nią jeździć.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 6 września 2021 11:52
`