Są zarzuty dla 20-latka, który potrącił sześcioosobową rodzinę w Bolkowie

25 grudnia 2018 17:15. W Bolkowie 20-latek uderzył samochodem marki BMW w 6-cio osobową rodzinę. Fot. użyczone / www.juzwiesz24.pl / video: KWP Policji we Wrocławiu, Paweł Petrykowski

Tematy: 


Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze 20-latek, kierowca BMW, które wczoraj w Bolkowie potrąciło sześcioosobową rodzinę. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Poszkodowani są pod opieką lekarzy.

Przed doprowadzeniem do prokuratury, ten sam zarzut mężczyzna usłyszał od policji. Do dramatycznego wypadku doszło w Wigilię, koło godziny dziewiętnastej przy ulicy Sienkiewicza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad samochodem, uderzył w słup, a następnie w prawidłowo idącą poboczem rodzinę.

Kierowca był trzeźwy, nie był także pod wpływem narkotyków. Wobec 20-latka zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

REKLAMA

Poszkodowani są pod opieką lekarzy. To dzieci w wieku od roku do dwunastu lat i ich trzydziestoparoletni rodzice. Matka jest w zaawansowanej ciąży. Jak informuje policja, dwie osoby będą musiały zostać pod opieką lekarzy ponad tydzień.

Służby apelują o ostrożność na drogach. Wieczorem i w nocy synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W nocy może pojawić się gołoledź.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 grudnia 2018 17:15
`