Są pierwsze efekty współpracy Wałbrzycha z NOKIĄ

29 czerwca 2018 11:52. Jacques Vermeulen – szef działu Smart Cities w NOKIA (L) i prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (P). fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Reprezentujący gminę Wałbrzych prezydent Roman Szełemej wziął udział w otwarciu nowego projektu „Nokia Garage” – miejsca będącego łącznikiem pomiędzy firmą NOKIA i jej zamkniętym zapleczem technologicznym, a światem zewnętrznym – młodymi naukowcami, start-up’ami, miastami i partnerami biznesowymi. Udział przedstawiciela gminy Wałbrzych w tym projekcie to efekt działań, jakie zapoczątkował podpisany w kwietniu 2018 roku list intencyjny, rozpoczynający długofalowy proces współpracy fińskiego giganta telekomunikacyjnego z Wałbrzychem.

Roman Szełemej w ramach prezentacji „The City of Wałbrzych – Strategy for Smart City!” przedstawił szereg projektów realizowanych oraz planowanych w zakresie smart city, które zbliżają Wałbrzych do modelu miasta inteligentnego, a tym samym przyjaznego i wygodnego dla mieszkańców.

Fakt, że Wałbrzych to  miejsce z ogromnym potencjałem w branży IT, potwierdziła rekordowa ilość uczestników maratonu programistycznego Software Hackathon, jaki odbył się pod koniec 2017 roku w Starej Kopalni. Będący pośrednio następstwem tego wydarzenia list intencyjny z firmą Nokia otworzył możliwości współpracy oraz rozwoju zawodowego wałbrzyskim uczniom zainteresowanych rozwojem i pracą w branży  IT.

REKLAMA

– Wałbrzych współpracuje z firmą Nokia. Otwarcie „Nokia Garage” we Wrocławiu było dobrą okazją do dyskusji o innowacyjnej strategii, jaką Nokia proponuje miastom średniej wielkości jak Wałbrzych. Wiele wskazuje na to, że Nokia zadomowi się w Wałbrzychu, co wpisuje się w naszą strategię rozwoju w oparciu o najnowsze technologie – powiedział podczas prezentacji Wałbrzycha miasta inteligentnego, prezydent  Roman Szełemej.

W panelu dyskusyjnym poświęconym innowacjom w Polsce wzięli także udział: minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, reprezentanci Ambasady Finlandii oraz zarząd firmy Nokia.

Nokia Garage to prawie 500 m2 przestrzeni do twórczej pracy innowatorów. Przestrzeń “Garage” we Wrocławiu składa się z 3 części: Creative Zone, Maker Space i Lab.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 czerwca 2018 11:52
`