Są pieniądze na remont Palmiarni i sal Zamku Książ

27 października 2016 21:08. Wiceminister Jarosław Sellin (PiS), Palmiarnia w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Potwierdziły się zapewnienia wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina, jakie kilka tygodni temu złożył podczas pobytu w Wałbrzychu. Zamek Książ na rewitalizację Palmiarni i sal zamkowych otrzymał z ministerialnej puli  Kontraktów Terytorialnych 30 milionów złotych. Na rewitalizację zabytkowej części Palmiarni oraz jej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz technicznej przeznaczonych zostanie 20 mln złotych, na zamkowe sale – 10 mln. Wkład własny gminy wynosi 15% inwestycji.

Minister Sellin, podczas swojej wizyty wskazywał duże prawdopodobieństwo możliwości otrzymania funduszy na renowację zabytków Dolnego Śląska. Jak podkreślił, to właśnie aplikacje napływające z południowej-zachodniej Polski były jednymi z najlepiej przygotowanych i najpełniej spełniających kryteria konkursu, dlatego mają największą szansę na realizację.

Wśród sześciu przedstawionych partycypantów środków, mających pochodzić z tzw Kontraktów Terytorialnych, znalazły się dwie pozycje dotyczące Wałbrzycha i jedna Szczawna-Zdroju. O największy grant starał się Zamek Książ. Szczawno-Zdrój aplikowało o 9 mln złotych na remont hali spacerowej oraz muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

REKLAMA

O przyznaniu środków zadecydował Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki w porozumieniu z pośredniczącym w negocjacjach Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego – Cezarym Przybylskim.

Palmiarnia - atrium. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Palmiarnia – atrium. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 października 2016 21:08
`