Aż 15 mln złotych na odbudowę stadionu na Nowym Mieście. Pytanie czy tym razem prawdziwe, czy znów tylko obiecane.

19 listopada 2015 15:07. Walbrzych, 17.10.2015. Zrujnowany stadion sportowy w dzielnicy Nowe Miasto Fot. Jacek Zych / FORUM

15 z 21 milionów złotych potrzebnych na rewitalizację stadionu na Nowym Mieście zostało wpisane w plan inwestycyjny Ministerstwa Sportu i Turystyki na lata 2016-18 dla Gminy Wałbrzych. Z pomocą tych środków w Wałbrzychu ma powstać najnowocześniejszy w Polsce obiekt lekkoatletyczny klasy IAAF. Dziś jedyny taki obiekt taki w Polsce znajduje się w Bydgoszczy.

O środkach zarezerwowanych dla miasta poinformował na swojej stronie Lekkoatletyczny Klub Sportowy Górnik Wałbrzych. Informację miał przywieźć do Wałbrzycha w ubiegłą sobotę sobotę wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Paweł Olszański.

Z kolei z zapowiedzi prezydenta Romana Szełemeja jakie słyszeliśmy przy okazji wypowiedzi dotyczących rewitalizacji Nowego Miasta można wnioskować, że rozbiórka starego obiektu rozpocząć się może jeszcze w tym roku.

Zapowiedzi odbudowy stadionu sięgają 2013 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy poinformowano o pierwszych pracach projektowych, jakie wykonała na zlecenie gminy Pracownia Architektoniczna A.S.P.A.,

REKLAMA

W kwietniu 2013 roku Minister Sportu i Turystyki Anna Mucha deklarowała środki na ten cel. Zostały one jednak zablokowana przez ówczesnego ministra finansów.

Stadion przy ulicy Chopina (Neustadt Waldenburger Berglandstadion) zbudowany został po pierwszej wojnie światowej wraz z gwałtownym rozwojem nowo powstającej, modernistycznej dzielnicy Neustadt. Przez lata był areną wielu ważnych dla miasta wydarzeń. 22 lipca 1932 roku przemawiał na nim Adolf Hitler. Po II wojnie światowej rozgrywano na nim zawody lekkoatletyczne i mecze piłkarskie. Największe triumfy święcił na nim grający w I lidze Górnik Wałbrzych. Po roku 1989 opustoszały, popadł w całkowitą ruinę.

Walbrzych, 17.10.2015. Zrujnowany sadion sportowy w dzielnicy Nowe Miasto Fot. Jacek Zych / FORUM

Walbrzych, 17.10.2015. Zrujnowany stadion sportowy w dzielnicy Nowe Miasto Fot. Jacek Zych / FORUM

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 listopada 2015 15:07
`