Rząd zamyka szkoły i uczelnie w całej Polsce. Kiedy i na jak długo zostaną odwołane zajęcia?

11 marca 2020 10:58. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte – informuje premier Mateusz Morawiecki. Decyzja zapadła na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzję wojewodowie mają przekazać dziś do poszczególnych samorządów.

Jutro i pojutrze szkoły mają działać jeszcze normalnie, choć nie będą prowadzone w nich zajęcia. To dwa dni, w czasie, których rodzice będą mogli przygotować się do nowej, trudnej sytuacji. Od poniedziałku szkoły, uczelnie i przedszkola mają być zamknięte na dwa tygodnie.

Decyzja zapadła na posiedzeniu  rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i jest związana z minimalizowaniem zagrożenia związanego z koronawirusem.

REKLAMA

Premier tłumaczył, że najlepiej by dzieci nie wychodziły z domu, bo mogą łatwo przenosić wirusa i zarażać starsze osoby. Decyzja o zamknięciu szkół ma spowolnić tempo wzrostu zarażeń.

Przypomnijmy, w kraju odnotowano obecnie 25 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku pod opieką lekarzy są 4 osoby.

Jeszcze wczoraj władze Wałbrzycha informowały, że nie rozważają decyzji o odwołaniu zajęć w szkołach, chyba, że inne wytyczne przyjdą w tej sprawie od organów centralnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2020 10:58
`