Rząd rozszerza obostrzenia w kolejnych województwach. Pandemia się rozwija, przyznaje minister zdrowia

11 marca 2021 14:16. Infografika. Wałbrzych Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Lubuskie, Mazowieckie, Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie to w tych województwach będą obowiązywały rozszerzone obostrzenia. Zamknięte zostaną hotele i galerie handlowe. Ograniczenia dotkną także kina czy czynne do tej pory obiekty sportowe. Co z województwem dolnośląskim?

Pandemia się rozwija i to trend stały, przyznał dziś Adam Niedzielski. Z danych resortu zdrowia wynika, że w tej chwili zajętych jest blisko 60 procent miejsc w szpitalach przeznaczonych dla chorych na koronawirusa i ponad 70 procent respiratorów.

Niedzielski zwrócił uwagę, że sytuacja jest trudna, ale zróżnicowana w stosunku do poszczególnych regionów. Województwem, w którym jest najgorzej jest województwo warmińsko-mazurskie, kolejne to województwo pomorskie. Źle jest także w województwach mazowieckim i lubuskim.

REKLAMA

Zamknięte będą w tych województwach hotele, ograniczona będzie praca galerii handlowych, kin, galerii sztuki, zamknięte będą także obiekty sportowe, z których można było do tej pory korzystać. W klasach 1-3 nauka będzie się odbywała w trybie hybrydowym. Regulacje mają obowiązywać do 28 marca.

Nasz region nie znalazł się na liście województw, w których będą rozszerzane obostrzenia. W czterech województwach średnia dzienna liczba zachorowań jest wyższa niż 45 osób na 100 tysięcy. W województwie dolnośląskim wynosi ona 35 osób. Szef resortu zdrowia przyznał, że przed nami kolejne dni wzrostu liczby dziennych zachorowań na koronawirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2021 14:16
`