Rząd przymierza się do otwarcia hoteli. Decyzja może zapaść w tym tygodniu

2 lutego 2021 16:16. Pensjonat Lorien. Fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pod koniec tygodnia rząd najprawdopodobniej ogłosi otwarcie hoteli – informuje portal RMF24.pl. Pierwsze noclegi miałyby być możliwe od 14 lutego. Choć ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, to wiadomo, że otwarcie hoteli rozważane było już kilkukrotnie.

Jak informuje portal rząd rozważał już otwarcie hoteli trzy tygodnie temu i tydzień temu. Z noclegów wciąż jednak mogą korzystać tylko wybrane grupy zawodowe, na przykład medycy czy służby mundurowe. Działają także hotele pracownicze. Od 14 lutego noclegi miałyby być jednak dostępne dla wszystkich.

Decyzja zależy od sytuacji epidemiologicznej w krajach sąsiadujących z Polską, bo jak informuje portal, to właśnie zagraniczni turyści prawdopodobnie zdecydowaliby się na przyjazd do naszego kraju.

REKLAMA

Dziennikarze RMF FM informują także, że wraz z odmrożeniem hoteli miałaby zapaść decyzja o powrocie do tradycyjnej nauki w szkołach kolejnych roczników. Przypomnijmy, dziś tradycyjnie uczą się jedynie uczniowie klas 1-3. Odmrożenie szkół nie byłoby przypadkowe, zdaniem dziennikarzy stacji gdyby hotele zostały otwarte, a szkoły nadal pracowały by w trybie zdalnym, wiele osób zdecydowałoby się na wyjazdy i skorzystanie z usług hoteli, a tego rząd chce uniknąć.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2021 16:16
`