Rząd odmraża gospodarkę. Wałbrzych pracę urzędu i szpitala

28 kwietnia 2020 10:19. Wałbrzych. Ratusz na placu Magistrackim. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po majówce więcej spraw będziemy mogli załatwić bezpośrednio w biurach urzędu miejskiego – zapowiada prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej przyznaje jednak, że w większym zakresie do normalnej pracy wrócą komunikacja miejska czy poszczególne oddziały szpitala.

Od pierwszego poniedziałku po weekendzie majowym w większym stopniu niż do tej pory otwieramy się jako urząd na interesantów, na mieszkańców Wałbrzycha, na osoby, które chcą załatwić absolutnie niezbędną sprawę w urzędzie – przyznaje prezydent Wałbrzycha.

Roman Szełemej apeluje jednak o to, by w miarę możliwości, część urzędowych spraw wciąż załatwiać zdalnie. Prezydent podkreśla, że to nie tylko wygodniejsze rozwiązanie, ale i bezpieczniejsze w czasach pandemii.

REKLAMA

Kolejnym etapem „odmrażania” Wałbrzycha po kilku tygodniach izolacji ma być uruchomienie większej liczby kursów autobusów komunikacji miejskiej. Bez wątpienia ta decyzja ma związek z powracającymi do pracy zakładami. 4 maja pracę wznowi między innymi zakład Toyoty.

Do powolnego zwiększenia działalności przygotowuje się także Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Chodzi między innymi o ortopedię, kardiologię czy okulistykę. Prezydent miasta przyznaje jednak, że powolny powrót do normalnej pracy lekarzy będzie się wiązał prawdopodobnie z nowymi procedurami, które będą konieczne przed przyjęciem pacjenta.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś przed południem o 187 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W tej chwili liczba chorych to 12089 osób. Zmarło 570 pacjentów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 kwietnia 2020 10:19
`