Rząd odmówił pieniędzy na remont palmiarni i przedszkole. Wałbrzych poza listą dotacji w 3. edycji Polskiego Ładu

16 lipca 2022 12:23. Infografika. Premier Mateusz Morawiecki i min. Michał Dworczyk / Przeznaczona do remontu jedna ze szklarni w Palmiarni. fot. źródło: fb.com/Michał Dwroczyk / Jacek Zych/Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wałbrzych nie znalazł się na liście gmin, których projekty znalazły uznanie w oczach rządowych ekspertów. Z trzeciego etapu rządowego programu Polski Ład dla gmin popegeerowskich Wałbrzych nie dostanie ani złotówki.

NIe będzie pieniędzy ani na kontynuację remontu Palmiarni, ani na remont i zamianę w przedszkole jednego z budynków przy ulicy Andersa. Żadna z tych inwestycji nie znalazła uznania w oczach rządu. Warto przypomnieć, że w Wałbrzychu do II połowy XX wieku funkcjonowały dwa duże PGR-y czyli Państwowe Gospodarstwa Rolne. Pierwsze z nich to właśnie gospodarstwo obejmujące Palmiarnię, drugi znajdował się na Białym Kamieniu  przy ulicy Andersa 27, w niemal bezpośrednim sąsiedztwie budynku, w którym miało powstać przedszkole.

Sowite dotacje spłynęły do okolicznych gmin. Szczawno-Zdrój dostało 1 mln 959 tys. Za te pieniądze wyremontowany ma być budynek przy ulicy Słowackiego. Mieroszów 3 mln 040 tys i Czarny Bór 2 mln 250 tys dostały na przebudowę dróg. Walim – 4,5 mln na przebudowę przedszkola, a Stare Bogaczowice 2 mln 940 tys na budowę boiska w Strudze.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 lipca 2022 12:23
`