Rząd obiecał 100 obwodnic. Dorzucił kolejnych 50. Wśród nich obwodnica Boguszowa-Gorc

22 grudnia 2021 16:50. Boguszów-Gorce. Fot. Ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś na Śląsku listę pięćdziesięciu obwodnic, które mają być budowane w ramach specjalnego, rządowego programu. Na Dolnym Śląsku na liście znalazła się budowa obwodnicy Boguszowa-Gorc. Przypomnijmy, wcześniej rząd obiecał budowę 100 innych obwodnic. Tymczasem o budowie obwodnicy Boguszowa-Gorc wiadomo już od wielu miesięcy.

Przedstawiamy kolejną odsłonę programu obwodnic. Mówiliśmy wcześniej o stu obwodnicach. Do tych stu, które są już na mapach określone, gdzie toczą się już prace projektowe, a gdzieniegdzie zaczynają się już prace budowlane dokładamy kolejnych pięćdziesiąt obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich – mówił dziś na Śląsku Mateusz Morawiecki.

Na te drogi rząd ma przeznaczyć 4,5 miliarda złotych, a maksymalna wartość dofinansowania jednej inwestycji ma sięgnąć 80 procent. Mają to być obwodnice w ciągach dróg wojewódzkich.

REKLAMA

O rządowe wsparcie na budowę drogi zarząd województwa wnioskował już wiosną.

Przypomnijmy, obwodnica Boguszowa-Gorc ma być częścią tak zwanej Trasy Sudeckiej. To elementem tej drogi jest między innymi ulica 1go Maja w Wałbrzychu, której remont już się rozpoczął.

O tym, że budowa obwodnicy Boguszowa-Gorc jest w planach już w październiku zapewniał Leszek Loch z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Droga nie będzie budowana jednak z takim rozmachem, jak w planach sprzed kilku miesięcy.

Początkowo projekt miał być wart 150 milionów złotych. Po odchudzeniu będzie warto około 30 milionów złotych i nie będzie zakładał między innymi poszerzenia drogi na tak zwanych serpentynach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 grudnia 2021 16:50
`