Dodano: 26 lipca 2023 10:34

Rycerze opanują okolice Zamku Cisy. Przed nami V Turniej Rycerski w Starych Bogaczowicach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nawet trzystu rekonstruktorów pojawi się w weekend na polanie u podnóża Zamku Cisy w gminie Stare Bogaczowice. Powstanie tam średniowieczny obóz. W programie turnieje łucznicze, rzuty toporem, tańce dam i rycerzy, pokazy sokolnicze czy warsztaty tańców średniowiecznych. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie dziesiątej. Pierwszy dzień zakończy się ogromną inscenizacją pod Zamkiem Cisy i koncertem zespołu Żniwa. W niedzielę zabawa w epoce średniowiecza rozpocznie się także o dziesiątej i potrwa do czternastej.

Cały czas będą prowadzone warsztaty dla dzieci. Warto przyjechać całą rodziną. Nikt nie będzie się nudził. Dorośli będą mogli obejrzeć pokazy bojowe czy sokolnicze, a dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych rodem ze średniowiecza – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Centrum Kultury w Starych Bogaczowicach.

REKLAMA

U podnóża Zamku Cisy pojawią się rycerze z całej Polski. W czasie weekendowej imprezy będzie można spacerować po obozie i podziwiać niesamowitą pasję rekonstruktorów.

Fajna impreza. Dzieci na pewno będą zadowolone. To cykliczna impreza. Po raz piąty spotykamy się pod ruinami Zamku Cisy. Będzie mnóstwo, mnóstwo atrakcji dla każdego – zachęca Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

Odwiedzając turniej można odwiedzić także znajdujące się tuż obok obozu urokliwe ruiny Zamku Cisy.

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowują dla gości parkingi.

Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy fot. użyczone Gmina Stare Bogaczowice

Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy fot. użyczone Gmina Stare Bogaczowice

Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy fot. użyczone Gmina Stare Bogaczowice

Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy plakat użyczony Gmina Stare Bogaczowice

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także