Prawdopodobny sprawca kradzieży na Podgórzu zatrzymany przez Agentów Biura Rutkowski i CBŚ. Znamy szczegóły.

19 kwietnia 2016 17:12. Krzysztof Rutkowski i pracownicy Biura Rutkowski podczas akcji zatrzymania Arkadiusza T, podejrzanego o zrabowanie 120 tys GBP z mieszkania na ulicy Poznańskiej w Wałbrzychu. fot. Biuro Rutkowski

Tematy: 


W dniu dzisiejszym o godzinie 14:40 został zatrzymany przez agentów Biura Rutkowski oraz policjantów CBŚ z Wrocławia Arkadiusz T., który według informacji Biura brał udział w napadzie, jaki miał miejsce w posesji przy ul. Poznańskiej w Wałbrzychu w lutym bieżącego roku. W wyniku tego napadu skradziono  125.000 GBP. Arkadiusz T. został przekazany do dyspozycji policji.

Arkadiusz T. został zatrzymany przy Makuszyńskiego w Wałbrzychu. W akcji wzięło udział  9 pracowników Biura Rutkowski oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Podejrzany został wyciągnięty z samochodu, zaskoczony nie stawiał oporu. Po zatrzymaniu został oddany do dyspozycji I komisariatu policji w Wałbrzychu.

Krzysztof Rutkowski określił postępowanie podejrzanych osób jako dość niefrasobliwe i  lekkomyślne. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że choć zrabowane pieniądze wydawane były na inne nazwiska, a część walorów została od razu wymieniona na złotówki, udało się ustalić drogę, jaką przebyły od czasu kradzieży. Podział łupu miał miał nastąpić między dwiema osobami, których działania, zdaniem Rutkowskiego, można uznać za mało dyskretne. Dziś dyrektor Biura Rutkowski złożył w tej sprawie zeznania w delegaturze CBŚ we Wrocławiu.

REKLAMA

Krzysztof Rutkowski podkreśla doskonałą współpracę biura z policją i CBŚ. Jak powiedział w rozmowie z nami, życzyłby sobie  takiej współpracy we wszystkich prowadzonych przez biuro sprawach.

Arkadiusz T. był znany policji. Był kilkakrotnie zatrzymywany za kradzieże i rozboje na terenie Polski i Republiki Federalnej Niemiec.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2016 17:12
`