Ruszyły zapisy do tegorocznego Biegu Gwarków

29 listopada 2017 10:13. Start XXXVI Biegu Gwarków, który po raz pierwszy w historii odbył się na przełęczy Jugowskiej. Fot. archiwalna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na stronie internetowej www.bieggwarkow.pl pojawiła się zakładka Zapisy – a to oznacza, że rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 37. Biegu Gwarków . Można je składać do dwóch kategorii: dystansów 10 i 20 km. Niemal do ostatniego momentu wpisowe wynosi 40 zł. Dopiero na dwa dni przed startem wzrośnie do 60 zł.

W tym roku ze względów organizacyjnych bieg nieco zmieni formułę – dystans 10 km rozegrany zostanie w sobotę, 20 stycznia, a 20 km dzień później. Organizatorzy biegu, którymi są Aqua Zdrój, Stowarzyszenie Gór Sowich oraz Gmina Nowa Ruda chcą w ten sposób zachęcić biegaczy i kibiców do spędzenia regionie całego, aktywnego weekendu.

Pomimo wieloletniej tradycji startu „Gwarków” spod schroniska Andrzejówka w Rybnicy Leśnej, nie doszło do porozumienia głównego organizatora biegu – spółki Aqua Zdrój z Gminą Mieroszów. Dlatego 37. edycja Biegu Gwarków po raz drugi zostanie rozegrana na przełęczy Jugowskiej. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, porozumienie w tej sprawie przewiduje kilkuletnią ciągłość rozgrywaniu imprezy właśnie w tym miejscu.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 listopada 2017 10:13
`