Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W tym roku uczniowie będą mieli wyjątkowo ciężko

23 maja 2023 07:45. Fot. użyczone.

Tematy: 


Tysiąc stu ośmiu ósmoklasistów rozpoczęło dziś w Wałbrzychu trzydniowy maraton egzaminacyjny. Dokładnie o godzinie dziewiątej otwarto arkusze egzaminacyjne. Egzamin ósmoklasisty to jeden z najważniejszych etapów w życiu młodego człowieka. To pierwszy egzamin i pierwsza weryfikacja posiadanej wiedzy, tego, co udało im się zdobyć w trakcie nauki w szkole podstawowej. Jak powiedziała nam Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha, w tym roku do egzaminów przystępują dzieci z wyjątkowego rocznika.

Jest to młodzież, której część nauki przypadła na nauczanie zdalne. A zatem ten egzamin jest dla nich na pewno bardzo dużym stresem — mówi wiceprezydent Wałbrzycha.

Do dziś wałbrzyscy uczniowie całkiem dobrze radzili sobie z egzaminami w porównaniu z dziećmi z innych miast. W tym roku nie wiadomo jednak, jak będzie. Poza stresem związanym z samymi egzaminami nad głowami uczniów wisi widmo kłopotów z dostaniem się do szkoły średniej.

REKLAMA

To jest wyjątkowo trudny rocznik — bo półtora rocznika idzie na raz do szkoły średniej. Będzie ciężko się dostać do tej przez siebie wybranej. I te dzieci właśśnie cały czas bombardowane takimi negatywnymi komunikatami całe te negatywne emocje przyjmują, i dlatego tak właśnie, jak mówią nam dyrektorzy, są wyjątkowo mocno zestresowane — dodaje Bielawska.

Egzaminy potrwają do czwartku – tylko albo aż trzy dni. Uczniowie wyniki poznają pod koniec czerwca. Do 10 lipca mają czas na to, żeby do systemu rekrutacyjnego wpisać oceny zarówno ze świadectwa szkoły podstawowej, jak i wyniki właśnie tych egzaminów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 maja 2023 07:45
`