Ruszyło głosowanie w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście 11 projektów

2 września 2021 10:07. Finał głosowania na projekty Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. 7.10.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Do końca września mieszkańcy Wałbrzycha, którzy ukończyli 14 lat mogą głosować na wybrany przez siebie projekt Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Tych jest w sumie jedenaście. Głosowanie jest elektroniczne.

Jedenaście projektów zgłoszono do WBO 2022. Miasto na realizację tych wybranych przez mieszkańców przeznaczy 3 mln 725 tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że maksymalna wartość jednego projektu nie może przekraczać 745 tysięcy złotych.

Pierwszy, wart ponad 615 tysięcy złotych projekt zakłada rewitalizację rekreacyjnego placu zabaw i budowę boiska wielofunkcyjnego na terenie podstawówki numer sześć.

REKLAMA

Druga propozycja to wykonanie placu zabaw ze strefą do zabawy z wodą w Parku Rusinowa. Ten projekt wyceniono na 745 tysięcy złotych.

Trzecia, warta ponad 200 tysięcy złotych propozycja dotyczy odnowienia zaniedbanego placu zabaw znajdującego się przy ulicy Adama Mickiewicza.

Kolejna, wyceniona na 726 tysięcy złotych propozycja, to budowa skateparku dla dzieci na Podzamczu.

Projekt numer pięć także dotyczy Podzamcza i mówi o budowie parku, tuż przy proponowanej lokalizacji skateparku z wcześniejszego projektu. Jego budowa ma kosztować 743 tysiące złotych.

Szósty projekt to kolejny skatepark na Podzamczu, tym razem dla młodzieży. Jego budowa miałaby kosztować 726 tysięcy złotych.

W siódmym projekcie, za ponad 730 tysięcy złotych mowa o zakupie specjalistycznych pojazdów dla Sudeckiej Grupy GOPR. Mowa o specjalnie zabudowanym busie i samochodzie 4×4.

Kolejny, wyceniony na 90 tysięcy złotych projekt dotyczy budowy chodników na Osiedlu Górniczym.

Dziewiąty projekt to kolejny projekt wsparcia dla służb. Chodzi o zakup specjalistycznych pojazdów dla grupy poszukiwawcz-ratowniczej OSP Wałbrzych. Sprzęt miałby kosztować niespełna 745 tysięcy złotych.

Przedostatni projekt na liście to propozycja zakupu mobilnej sceny, która wykorzystywana była by przez wszystkie miejskie instytucje, ale także, z której mogli by korzystać mieszkańcy. Scena  z dodatkowym sprzętem to koszt blisko 710 tysięcy złotych.

Listę projektów WBO zamyka propozycja doposażenia ścianki wspinaczkowej bulderingowej dla dzieci i dorosłych oraz kompleksu rekreacyjno-sportowego na Poniatowie.

Szczegółowe opisy projektów dostępne są na wbo.walbrzych.eu. To na tej stronie do trzydziestego września można głosować na wybrany projekt.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 września 2021 10:07
`