Ruszyła rejestracja w programie karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. Lista korzyści póki co dość krótka

2 kwietnia 2024 11:58. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przed południem uruchomiona została możliwość rejestracji w systemie karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. By zarejestrować się i złożyć wniosek wystarczy wejść na stronę karta.walbrzych.eu. Tam trzeba wypełnić odpowiedni formularz. Na liście benefitów póki co znalazło się siedem propozycji.

O kartę mogą starać się mieszkańcy, którzy płacą podatki w Wałbrzychu, i którzy złożyli już zeznanie za miniony rok. Do systemu trzeba wskanować odpowiednie dokumenty. Kartę mogą otrzymać także osoby zameldowane w Wałbrzychu, które nie osiągają dochodów. Tu mowa przede wszystkim o studentach.

Cały system ma zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w mieście, a z drugiej strony, urzędnicy liczą, że będzie promował także ofertę miejskich instytucji.

REKLAMA

Do projektu w przyszłości mają przystąpić także prywatni partnerzy oferujący usługi czy produkty. Firmy mogą zarejestrować się przez wspomnianą stronę internetową.

Mieszkańcy, którzy założą kartę i dopełnią wszystkich formalności, póki co mogą korzystać z kilku propozycji zniżek.

Na stronie internetowej znajdziemy informację o dwudziestoprocentowym rabacie na warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni, na bilety do Starej Kopalni, bilety do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, tu jednak pojawia się taka adnotacja – 1 bilety normalny z upustem 20%. Do takiego biletu można zakupić maksymalnie dwa bilety ulgowe, a każdy z nich z 20% bonifikatą, bilety z dwudziestoprocentową zniżką do Palmiarni i Zamku Książ. Karta mieszkańca „Kocham Wałbrzych” upoważnia także do bezpłatnego wejścia do Palmiarni czy Zamku Książ raz w roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2024 11:58
`