Ruszyła budowa przystanku kolejowego Wałbrzych Centrum

19 listopada 2018 14:41. Początek prac przy przystanku Walbrzych Centrum. 7.11.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Wałbrzychu rozpoczęły się prace przy budowie nowego przystanku kolejowego Wałbrzych Centrum – wspólnej inwestycji PKP PLK, gminy Wałbrzych i prywatnego biznesu. Przy dwóch, połączonych podziemnym przejściem, peronach powstanie wybudowana przez prywatnego inwestora galeria handlowa oraz centrum przesiadkowe, skomunikowane bezpośrednio z budowaną zachodnią obwodnicą miasta. Mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej:

Wałbrzych Centrum to jeden z niewielu nowo budowanych przystanków kolejowych w Polsce. Zlokalizowany będzie w ścisłym śródmieściu miasta, w rejonie ulic Lubelskiej i Piotra Wysockiego. Mówi Dariusz Kolubka – dyrektor wałbrzyskiego oddziału PLK:

W rozmowach na temat nowego przystanku powraca pytanie o losy stojącego na Starym Zdroju dworca Wałbrzych Miasto. Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że budowa Wałbrzycha Centrum, niecałe 2 kilometry od odremontowanego w 2014 roku dworca Wałbrzych Miasto, nie jest jednoznaczna z jego zamknięciem:

REKLAMA

Prace, realizowane przy utrzymaniu ruchu pociągów na linii Wrocław – Jelenia Góra, potrwają do końca 2019 r.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 listopada 2018 14:41
`