Ruszył nabór do przedszkoli i pierwszych klas. Nie wytrzymały serwery

28 marca 2020 11:30. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


570 miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, ponad drugie tyle tyle w 1-szych klasach podstawówek – tyle wolnych miejsc czeka na dzieci w wałbrzyskich placówkach. W tym roku nabór odbywa się całkowicie on-line i już są pierwsze kłopoty.

Pomimo tego, że w przyznaniu miejsca w placówce mają znacznie kryteria a nie czas złożenia wniosku zainteresowanie rodziców jest tak duże, że wczoraj serwery urzędu odmówiły współpracy.

– Proszę nie martwić się tym, że kto szybciej się zarejestruje, ten dostanie miejsce.To nie jest prawda – powiedziała Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha – To kryteria rekrutacji mają znaczenie, a nie czas. Jeżeli Państwu nie uda się dziś wypełnić tego wniosku, ponieważ serwery w tej chwili pracują już obciążone w sposób maksymalny, proszę spokojnie poczekać i zrobić to jutro. 

REKLAMA

W tym roku rekrutacja w Wałbrzychu przebiega w 100% on-line. Proces przygotowywany był od dłuższego czasu, jednak wprowadzenie stanu epidemii wymusiło na urzędnikach jego szybkie wdrożenie.

– Nie ma potrzeby dwukowania, wypełniania tych wniosków i zanoszenia później do sekretariatów szkół. Absolutnie tego nie robimy. Wystarczy rejestracja elektroniczna, natomiast później, kiedy podane zostaną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do danej placówki, jeżeli się okaże, że dalej dzialalność placówek będzie zawieszona, to wystarczy tylko telefonicznie potwierdzić swoją wolę, że tam właśnie dziecko będzie uczęszczać do tej placówki. – uzupełniła prezydent Bielawska.

Rekrutacja potrwa do 20 kwietnia. Wtedy też ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych do poszczególnych placówek.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 marca 2020 11:30
`