Dodano: 21 grudnia 2022 10:19

Ruszy budowa autostrady od granicy w Lubawka i Kralovec do Trutnova. Czesi ogłosili przetarg

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Republiki czeskiej – ŘSD – ogłosiła największy w tym roku kontrakt na budowę autostrady. Poszukuje wykonawcy odcinka od Trutnova do granicy z Polską. Szacunkowy koszt budowy 21 kilometrów autostrady to 13 miliardów koron. Informację podał na Twitterze Radek Mátl, dyrektor generalny ŘSD .

Na trasie powstaną dwa tunele. Każdy z nich będzie miał około pół kilometra długości. W Královcu autostrada D11 połączy się z budowaną po polskiej stronie drogą ekspresową S3. Geograficznie to ostatni odcinek autostrady D11, ale pod względem rozpoczęcia budowy przedostatni. Czesi mają poważne problemy z uzyskaniem zezwolenia na odcinek Jaroměř-Trutnov, który pozwoliłby na połączenie polskiego wybrzeża ze stolicą Czech. Data rozpoczęcia tego odcinka nie jest jeszcze pewna.

Budowę drogi D11 z Pragi do Hradca Králové i granicy z Polską państwo rozpoczęło w 1978 roku. Dziś ukończono 113 z planowanych 154 kilometrów drogi. Od grudnia 2021 r. autostrada kończy się w Jaroměřu. Dyrekcja Dróg i Autostrad Republiki Czeskiej (ŘSD) wcześniej informowała, że ​​cała autostrada D11 aż do granicy może zostać ukończona w 2027 roku. Dziś wiadomo, że odcinek Trutnov-Jaroměř nie powstanie do tej daty.

REKLAMA

Budowa trasy ekspresowej S3 w stronę granicy z Czechami. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także