Dodano: 21 grudnia 2022 10:19

Ruszy budowa autostrady od granicy w Lubawka i Kralovec do Trutnova. Czesi ogłosili przetarg

Tematy: 


Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Republiki czeskiej – ŘSD – ogłosiła największy w tym roku kontrakt na budowę autostrady. Poszukuje wykonawcy odcinka od Trutnova do granicy z Polską. Szacunkowy koszt budowy 21 kilometrów autostrady to 13 miliardów koron. Informację podał na Twitterze Radek Mátl, dyrektor generalny ŘSD .

Na trasie powstaną dwa tunele. Każdy z nich będzie miał około pół kilometra długości. W Královcu autostrada D11 połączy się z budowaną po polskiej stronie drogą ekspresową S3. Geograficznie to ostatni odcinek autostrady D11, ale pod względem rozpoczęcia budowy przedostatni. Czesi mają poważne problemy z uzyskaniem zezwolenia na odcinek Jaroměř-Trutnov, który pozwoliłby na połączenie polskiego wybrzeża ze stolicą Czech. Data rozpoczęcia tego odcinka nie jest jeszcze pewna.

Budowę drogi D11 z Pragi do Hradca Králové i granicy z Polską państwo rozpoczęło w 1978 roku. Dziś ukończono 113 z planowanych 154 kilometrów drogi. Od grudnia 2021 r. autostrada kończy się w Jaroměřu. Dyrekcja Dróg i Autostrad Republiki Czeskiej (ŘSD) wcześniej informowała, że ​​cała autostrada D11 aż do granicy może zostać ukończona w 2027 roku. Dziś wiadomo, że odcinek Trutnov-Jaroměř nie powstanie do tej daty.

Budowa trasy ekspresowej S3 w stronę granicy z Czechami. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także