Ruszają zajęcia w podstawówkach. Ile szkół uruchomił Wałbrzych?

25 maja 2020 09:37. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zgodnie z decyzją rządu od dziś do szkół mogą wrócić uczniowie klas I-III szkół podstawowych. W placówkach mają być prowadzone jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi. Obowiązują także rygorystyczne względy sanitarne. Wałbrzych uruchomił dziś tylko jedną placówkę. Kolejne mają ruszyć za tydzień.

W uruchomionych placówkach mają obowiązywać rygorystyczne względy sanitarne. W grupie może przebywać maksymalnie dwanaście osób, a uczniowie mają być pod opieką w miarę możliwości tych samych nauczycieli. Mają być zachowane odpowiednie odległości pomiędzy uczniami, rodzice odprowadzający dzieci do szkoły żegnają się z nimi już przed placówką, a w szkołach nie ma przerw.

W Wałbrzychu uruchomiono dziś jedną placówkę, Publiczną Szkołę Podstawową numer 10. Kolejne placówki, po odpowiednim przygotowaniu mają ruszyć 1 czerwca.

REKLAMA

To kolejny etap odmrażania oświaty. W ubiegłym tygodniu w Wałbrzychu uruchomiono dwa żłobki i dwa przedszkola. Dziś pracę wznowiła kolejna placówka, żłobek przy ulicy Niepodległości. W tych placówkach także obowiązuje rygorystyczny reżim sanitarny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 maja 2020 09:37
`