Ruszają szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Od września także w szkołach

7 czerwca 2021 10:04. Akcja szczepień "Szczepmy się z Górnikiem". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Od dziś dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą być rejestrowane na szczepienie przeciw COVID-19. Te prowadzone będą w funkcjonujących do tej pory punktach szczepień, w Wałbrzychu między innymi w Starej Kopalni. Od września akcja szczepień ma być prowadzona także w szkołach.

Do tej pory przeciw COVID-19 mogły się szczepić osoby od 16 roku życia. Dziś do Polaków objętych Narodowym Programem Szczepień dołącza kolejna grupa.

To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych – informuje na swoich stronach resort zdrowia.

REKLAMA

Nastolatkowie mogą się szczepić w punktach, które już funkcjonują. Rejestrować mogą się w ten sam sposób, jak dorośli. Wyjątkiem jest zasada, że przy szczepieniu musi być obecny rodzic lub prawny opiekun, którzy wyrażą zgodę na szczepienie.

Szczepień w szkołach na razie nie będzie. W czerwcu w placówkach zaplanowano jednak akcję informacyjną. Szczepienia w szkołach mają ruszyć dopiero we wrześniu.

Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2021 10:04
`