Rusza przebudowa ulicy Kamienieckiej. Sobięcin i Boguszów muszą jeszcze poczekać

14 maja 2018 17:45. Ruszyły prace przy przebudowie ulicy kamienieckiej praz budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Głuszyckiej, Noworudzkiej i Kamienieckiej. 14.05.2018 fot. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Ruszyła budowa wałbrzyskiej części tzw Trasy Sudeckiej – korytarza komunikacyjnego mającego połączyć Jelenią Górę z Kłodzkiem. Dziś w urzędzie miejskim w Wałbrzychu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski przekazał na ręce prezydenta Romana Szełemeja dokument oficjalnie potwierdzający zabezpieczenie niemal 60 mln zł przeznaczonych na ten cel.

Na wałbrzyski  odcinek Trasy Sudeckiej składa się przebudowa wjazdu do miasta od strony Kłodzka – czyli ulicy Kamienieckiej i od strony Boguszowa-Gorc – ulicy 1-go Maja. Tam, gdzie na przecięciu ulic Głuszyckiej, Noworudzkiej i Kamienickiej powstać ma rondo prace już się rozpoczęły: drogowcy zwężają pasy, przygotowują reorganizację ruchu oraz dokonują wycinki drzew. Na ulicę 1-go maja i obwodnicę Boguszowa-Gorc dopiero zostały rozpisane przetargi.

Przebudowa ulicy Kamienieckiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Głuszyckiej i Noworudzkiej ma zająć niecałe pół roku, a ponieważ przyszłe rondo posiada już swoją nazwę (na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę o nazwaniu go Rondem Niepodległości), w zamyśle budowniczych jest ukończenie jego budowy przed przypadającym 11. listopada Świętem Odzyskania Niepodległości.

REKLAMA

Drugi odcinek trasy sudeckiej to obwodnica Boguszowa-Gorc i przebudowa ulicy 1-go Maja w Wałbrzychu. Tu po niemal 3-letnich przygotowaniach i staraniach, przeplatanych protestami mieszkańców Boguszowa-Gorc i walką o uzyskanie pozytywnej decyzji środowiskowej rozpisano przetarg, mający wyłonić przyszłego wykonawcę.

Całość inwestycji realizowana będzie przez wałbrzyski ZDKiUM w systemie zaprojektuj i zbuduj. Od momentu rozstrzygnięcia przetargu do pierwszego wbicia łopaty minie więc jeszcze wiele miesięcy, w czasie których powstać będzie musiał kompleksowy projekt inwestycji. W tym przypadku trudno mówić o realnym terminie rozpoczęcia prac oraz chociaż przybliżonym harmonogramie robót budowlanych, będzie to z pewnością nie wcześniej, niż w 2019 roku.

Symboliczne przekazanie porozumienia zabezpieczającego w Urzędzie Marszałkowskim 60 mln złotych na budowę wałbrzyskiego odcinka tzw rasy Sudeckiej. N/Z Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (L) oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylksi (P) fot. Jacek Zych / FORUM

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 maja 2018 17:45
`