Czy ruina w centrum Świebodzic przestanie straszyć? Teren po Silenie idzie pod młotek

27 grudnia 2017 17:45. Plan zdjęciowy filmu Floriana Henckela von Donnersmarcka pt. „Werk ohne Author” („Work Without Author”) na terenie ruin po zakładach Silena. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


9 stycznia 2018 r. wałbrzyski Sąd Rejonowy otworzy oferty złożone przez podmioty zainteresowane kupnem dawnych zakładów lniarskich Silena w Świebodzicach.

Na nabywców czeka 1,8 ha terenu, wraz z częścią zabudowań. Sprzedaż prowadzi syndyk, ciężar finansowy przeprowadzenia procesu upadłościowego dawnej spółki Eurolen przejęła Gmina Świebodzice.

Finałem tego jest doprowadzenie do sprzedaży zakładu, który od lat straszy w centrum miasta.

REKLAMA

– Teren po dawnej Silenie to bardzo atrakcyjna działka. Wierzę, że znajdą się chętni, by zainwestować w tę nieruchomość – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Silena to przemysłowa historia Świebodzic, która w ostatnich niespełna trzech dekadach zamieniła się w ruinę. Po dawnych zabudowaniach zakładu pozostały tylko resztki hal produkcyjnych, które przydawały się z powodzeniem filmowcom: świebodzicki zakład był planem filmowym m. in. dla takich filmów, jak „Miasto 44”, „Czas honoru – powstanie”, a ostatnio „Ślepnąc od świateł”, serialu kręconego dla stacji HBO.

Teren położony pomiędzy ulicą Strzegomską, Fabryczną, Młynarską, to ponad hektar gruntu. Cena za tak dużą działkę to ponad 1 mln zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 grudnia 2017 17:45
`