Dodano: 9 sierpnia 2023 15:14

Rozpoczyna się budowa obwodnicy Boguszowa. Drogowcy zamykają serpentyny

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W związku z otrzymanym powiadomieniem od wykonawcy robót tj firmy Eurowia o zgłoszeniu zmiany organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem robót na zadaniu pod nazwą Budowa obwodnicy Boguszowa-Gorc Etap 1., od dnia 16.08.2023 informujemy, że zostanie zamknięta droga wojewódzka nr 367 – poinfomował w komunikacie Zakład Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Kierowcy, którzy od kilku tygodni cieszą się z udrożnienia ulicy Zachodniej i możliwości przejazdu do Boguszowa serpentynami będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Eurovia wejdzie na serpentyny na całe dwa lata. Obejmują rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku o długości 800 metrów od ul. Krakowskiej do granicy administracyjnej miasta Wałbrzycha. Rozbudowa drogi na całym odcinku odbywać się będzie w istniejącym śladzie. Zakładany w przetargu budżet wynosił blisko 20,6 mln zł. Oferty złożyło pięć firm, z których jako wykonawcę wybrano Eurovia S.A. z ceną 16.8 miliona złotych, a termin realizacji prac budowlanych zaplanowano na 18 miesięcy.

Wartość całego projektu oszacowana jest na 66 mln złotych, z czego ponad 46 będzie stanowić rządowe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.

REKLAMA

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także