Rozpoczął się remont Alei de Gaulle’a. Uwaga na utrudnienia w ruchu

17 sierpnia 2017 16:15. Rozpoczął się remont Alei de gaule'a w Wałbrzychu. 17.08.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Rozpoczęła się kolejna, duża inwestycja drogowa w mieście – remont Alei Generała Chrlesa de Gaulle’a na Podzamczu. Remontowany będzie odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Podwale aż do skrzyżowania z ulicami Wrocławską i Uczniowską.

Remontem objęte będą dwie jezdnie i wiadukt.  O szczegółach inwestycji mówi dyrektor wałbrzyskiego ZDiKUM, Krzysztof Szewczyk:

Największy nacisk położony jest na będący główną częścią arterii wiadukt, kierowcy muszą się więc liczyć ze sporymi utrudnieniami. W tym roku zamknięta i wyłączona z ruchu zostanie jedna część mostu, a ruch zostanie przeniesiony na przeciwległy pas, gdzie będzie odbywał się w systemie jednojezdniowym. Zwężenie kończy się kilkadziesiąt metrów od obu skrzyżowań, aby przy sygnalizacji świetlnej wszystkie pasy ruchu były wykorzystane. Po zakończeniu prac sytuacja zostanie powtórzona na przeciwległym pasie drogi. Całkowity koszt inwestycji, finansowanej w znakomitym stopniu z subwencji drogowej, to ok. 16-17 mln złotych.

REKLAMA

Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2018 roku.

Rozpoczął się remont Alei de gaule’a w Wałbrzychu. 17.08.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 sierpnia 2017 16:15
`