W Brukseli rozmawiali o pieniądzach dla południa Dolnego Śląska

6 lutego 2019 19:20. Źródło: TT @regiopoland, za zgodą autora

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zakończyła się wizyta przedstawicieli gmin-sygnatariuszy Deklaracji Sudeckiej w Brukseli. W siedzibie Komisji Europejskiej kilkuosobowa delegacja pod przewodnictwem prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja i Marszałka Cezarego Przybylskiego odbyła dwa ważne spotkania: z panią Corina Creţu, komisarz europejską odpowiedzialną za projektowanie wydatkowania pieniędzy w perspektywie finansowej 2020 i panią komisarz Elżbietą Bieńkowska, odpowiadającą za rynek małych i średnich przedsiębiorstw i przedsiębiorczość.

To były bardzo intensywne i bardzo merytoryczne rozmowy. – tak dla Dziennika skomentował wizytę, na pół godziny przed odlotem z Brukseli, prezydent Roman Szełemej. – wierzę, że przyniosą efekt. 

Wizyta dolnośląskich samorządowców została bardzo pozytywnie skomentowana na Twitterze:

REKLAMA

Komisarz pogratulowała świetnego wdrażania Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na Dolnym Śląsku i zaapelowała o utrzymanie ZIT-ow w post2020 wraz z odpowiednią alokacją – napisali na TT przedstawiciele Komisji Polityki Regionalnej UE

Źródło: TT @regiopoland, za zgodą autora

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 lutego 2019 19:20
`