Rozmawiali na temat autyzmu

4 kwietnia 2018 06:00. W autobusach komunikacji miejskiej przeprowadzona została kampania społeczna mająca na celu obalenie stereotypowego postrzegania osób z autyzmem. Fot. użyczona

Tematy: 


2 kwietnia w ramach obchodów „Wałbrzyskiego Dnia Autyzmu” z inicjatywy rodziców przeprowadzona została Kampania Społeczna, mająca na celu propagowanie wiedzy o tym czym jest autyzm oraz obalająca stereotypowe postrzeganie osób z tym zaburzeniem.

Jak co rok partnerem akcji był ZDKiUM, który umożliwił przeprowadzenie jej w autobusach komunikacji miejskiej. Swoim patronatem działania objął Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz Pełnomocnik ds Osób Niepełnosprawnych.

W „Autystobusach”, na liniach – A i 5 – pod opieką opiekunów podróżowały osoby z autyzmem. Pasażerom rozdawane były ulotki informacyjne, próbowano rozmawiać o problemach osób z autyzmem. Tradycyjnie w akcję włączyli się harcerze.

REKLAMA

Na znak solidarności z osobami z autyzmem, kolejny raz, podobnie jak tysiące obiektów na w Polsce i na świecie, na niebiesko podświetlono budynki Starej Kopalni.

***

Badania mówią, że 95% Polaków nie potrafi wyjaśnić czym jest autyzm, 54% społeczeństwa czerpie wiedzę o autyźmie z filmów i seriali, a tylko 10% obywateli zdaje sobie sprawę, jak często diagnozowany jest autyzm (1 na ok.100 przypadków).

W autobusach komunikacji miejskiej przeprowadzona została kampania społeczna mająca na celu obalenie stereotypowego postrzegania osób z autyzmem. Fot. użyczona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 kwietnia 2018 06:00
`