Rowerzysta miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mandat – 2,5 tysiąca złotych

15 czerwca 2023 11:22. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mężczyznę do kontroli zatrzymano wczoraj późnym wieczorem w dzielnicy Podgórze. Szybko okazało się, że rowerzysta jest pijany. Jak informuje policja, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie.

35-letni wałbrzyszanin około godziny 22:00 postanowił wsiąść na rower. Kiedy jadącego niepewnie jednośladem podczas patrolu zauważyli na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu funkcjonariusze, postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 1,43 promila alkoholu w organizmie – informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Tu podróż rowerzysty zakończyła się i 35-latek musiał wrócić do domu pieszo. Dostał także mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

Po raz kolejny przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych – przypomina wałbrzyska policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 czerwca 2023 11:22
`